سازماندهی کردن رسانه ها در وردپرس یعنی چی ؟

سالها پیش بود که وقتی وردپرس رو نصب می کردم با یک آپشن برخورد کردم که در قسمت تنظیمات » رسانه وجود داشت.حقیقتا نمیدونستم این آپشن کاراییش چی هست برای همین تصمیم گرفتم تیک اون رو نزنم و همینطوری با وردپرس خودم کار بکنم. مدت ها گذشت و من در پی گرفتن یک بک آپ از تمام اطلاعاتم به کنترل پنل هاستم مراجعه کردم تا یک بک آپ از تمام داده هایی که در رسانه های وردپرسم ذخیره شده پشتیبانی تهیه کنم.

اما به مشکل جدی خوردم، مشکل این بود، قالب وردپرس من تعداد زیادی تصویر شاخص ایجاد می کنه از یک تصویر و باعث بالا رفتن تعداد فایل ها می شد.ازین رو کنترل پنل براش خیلی سنگین بود که بخواد بک اپی رو تهیه بکنه.

 

معایب غیرفعال کردن سازماندهی رسانه ها در وردپرس

از بزرگترین معایبش اینه که برای گرفتن هر بک آپ شما باید یک حجم زیادی رو دانلود کنید.اما اگر سازماندهی براساس ماه فعال بود، شما بک آپ ماه ۷ رو مثلا میگرفتید، بعد ماه ۸ رو جدا میگرفتید و فقط حجم شما بابت ماه ۸ ام خرج می شد بجای اینکه بخواد برای کل سال خرج بشه.عیب دیگش این هست که کنترل پنل بخاطر تعداد بسیار زیاد فایل ها، نتونه کامل بک آپ بگیره یا شما اصلا با پر شدن فضای هاستتون مواجه بشین که این اصلا خوش آیند نیست.

حرفه ای ترین روش بک آپ گرفتن از فایل های موجود رسانه در وردپرس

قطعا ممکنه شما هم بخاطر تنوع طلبی قالب وردپرسی تون رو عوض کرده باشید!پس اگر اینکارو کردید همین الان افزونه ی regenerate thumbnai رو از مخزن افزونه های وردپرس پیدا کرده ونصب کنید.به منوی ابزار ها » بازسازی تصاویر بند انگشتی برید. دو کلید آبی رنگ رو مشاهده می کنید. کلید بازسازی تصاویر شاخص رو بزنید(علتش این هست شما فقط میخواید تصاویر شاخصتون بازسازی بشه نه هرچی که توی رسانه هاتون هست).مثل تصویر زیر :

رسانه ها در وردپرس

رسانه ها در وردپرس

علت انجام این عملیات اینه که وقتی شما قالبتون رو عوض می کنین سایز تصاویر شاخصتون توسط قالب تغییر میکنه. حالا ممکنه قالب قبلی شما از هر تصویر شاخص ۱۵ تصویر ساخته باشه اما در قالب جدید شما تصاویر شاخص به ۱۰ تکه تقسیم بشن. پس در اینجا تمام تصاویر قدیمی شما ۵ تا اضافه هستند. با این عمل شما تصاویر اضافی در وردپرستون رو که توسط قالب قبلی ایجاد شده رو پاک می کنید. بدون هیچ دردسر و مشکلی و در فضای هاستتون صرفه جویی می کنین.

 

بسیارخب، حتما وقتی وردپرس رو نصب می کنید در قسمت تنظیمات » رسانه ها » پرونده ها را سالانه و ماهانه سازماندهی کن تیکش رو بزنید تا پوشه های ماه و سالهای وردپرس شما بدرستی ایجاد بشن. حالا به کنترل پنل هاستتون مراجعه کنید. سی پنل یا دایرکت ادمین فرقی نمیکنه. حالا از پوشه ی ماه های قدیمی وردپرستون یک بک آپ تهیه کنین و اون رو به سرعت دانلود و در جایی آرشیو کنین. شاید این قسمت از وردپرس از نظر خیلی ها کم اهمیت باشه. اما هیچوقت کوتاه نظر نباشید و حتما به آینده ها و بزرگ شدن اطلاعات و وبسایتتون از همون اول فکر کنید.

 

البته جای نگرانی نیست چون در بروزرسانی ها و نسخه های فعلی وردپرس این تیک (سازماندهی ماهانه و سالانه رسانه ها) بصورت پیشفرض خورده شده.